Grupul Fraților

În urmă cu câțiva ani, un grup de frați din Biserica Lumina au hotărât ca la mijlocul săptămânii să aibă un timp de studiu, de părtășie în fiecare zi de miercuri. Bucuria timpului petrecut împreună în jurul Cuvântului lui Dumnezeu face ca această întâlnire să nu se oprească ci să fie constantă și de folos tuturor celor ce doresc să participe.

Grupul Surorilor

În fiecare marți grupul de surori se întâlnește la biserică pentru un timp de părtășie și de rugăciune. Această întâlnire datează de foarte mulți ani și de-a lungul timpului s-au văzut rezultate. Dumnezeu binecuvintează pe omul constant, Dumnezeu binecuvintează lucrările ce sunt constante. Grupul Surorilor reprezintă locul unde și surorile mai în vârstă slujesc, mijlocind înaintea lui Dumnezeu.

Botez

Botez nou-testamental

Pe 10 decembrie 2017 dimineața vom avea bucuria unui botez nou-testamental al celor care de bună voie și deplin conștienți au ales să creadă în Isus Hristos și să îl aibă în viață ca Domn și Mântuitor ! Sunteți bineveniți la acest eveniment frumos.

Gheorghiță Gavril

Responsabil în lucrarea de predicare și învățământ
”Ca şi creştini, scopul nostru este de a proslăvi pe Dumnezeu şi a lărgii Împărăţia Lui, astfel că dorim să folosim şi această cale de comunicare, pentru a răspândi mesajul evangheliei în toată lumea. Dacă doriți să învățați de la Cel mai mare preot, Domnul Isus, și să îl cunoașteți personal, vă așteptăm să ne vizitați atât pe
 acest site cât și la programele bisericii noastre. Fiți binecuvântați de Domnul!”
Gheorghe Frățilă

Responsabil în lucrarea de rugăciune și vizite

„Trebuie să aducem Slavă Domnului și să avem un gând și o viață mulțumită”. Așa cum afirmă Apostolul Pavel: ”Mulțumiri fie aduse lui Dumnezeu, care ne poartă totdeauna cu carul Lui de biruință în Hristos și care răspândește prin noi, în orice loc, mireasma cunoștinței Lui” (2 Corinteni 2:14).