Grupul Luminătorii

Când s-a luat hotărârea de a avea numele „Biserica Lumina”, grupul de tineret din acel moment a fost alintat cu numele „Luminătorii”. Odată cu trecerea anilor, unii tineri au plecat în străinătate, alții s-au mutat în alte orașe, alții slujesc în alte biserici însă legăturile au rămas. Tinerii care au pășit în biserică și care au dorit să facă parte dintr-un grup, au fost bineveniți. Săptămânal sunt activități ce aduc beneficii spirituale fiecărui participant dar și beneficii sociale, așadar în fiecare săptămână grupul de tineret ține post și rugăciune pentru motive cunoscute grupului, de asemenea nu lipsește studiul interactiv, repetițiile pentru cântări, seri de jocuri, deplasări în afara Bucureștiului. Orice tânăr este binevenit în acest grup.